Wzgórze Gosań ciekawostki


Wzgórze Gosań jest położone na wyspie Wolin bezpośrednio nad morzem Bałtyckim. Jest jednym z punktów widokowych na wyspie. Z racji swojego położenia, wzgórze stanowiło dobry punkt dla artylerii i fortyfikacji. Przed wojną wzgórze nazywało się po niemiecku Gosan Berg.

Wzgórze Gosań - zabytki

Najciekawsze na wzgórze Gosań są stare fortyfikacje. Znajdziemy tutaj schron pogotowia i wieżę obserwacyjną, z której rozciąga się widok na całą wyspę.


wzgorze Gosan

Wzgórze Gosań - atrakcje turystyczne

Wzgórze Gosan jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych na wyspie - istnieje możliwość zwiedzania starych fortyfikacji i podążania szlakami.

  • Na wyspie znajduje się wiele szlaków turystycznych, które prowadzą do różnych miejsc. Do najpopularniejszych należy 5-kilometrowa wycieczka do Lützen, która zajmuje około dwóch godzin, a także wiele krótszych szlaków, do których można łatwo dotrzeć, podążając za znakami.
  • Inne ciekawe wycieczki to spacery po lesie lub bagnach, zwiedzanie lokalnych jezior i zbiorników wodnych oraz spacer wzdłuż wąskich nadmorskich klifów.

Autor @Admin · 19-05-22