Peneemunde ciekawostki o poligonach rakietowych


Przez cały okres II wojny światowej niemiecki ośrodek badawczy w Peneemunde prowadził szeroko zakrojone i zaawansowane badania nad rakietami i bronią. W szczególności opracowano wiele prototypów broni strzeleckiej, która mogła być użyta przeciwko siłom alianckim. Ich praca doprowadziła do opracowania wielu udanych wyrzutni rakietowych, w tym latającej bomby V-1 i niszczyciela czołgów Tiger I.

Peneemunde - największe poligony rakietowe świata

Podczas II wojny światowej w Peneemunde na południu Niemiec powstał ośrodek badawczy, którego zadaniem było badanie rakiet i broni. Jest to ważne, ponieważ pokazuje, że w czasie wojny Niemcy nadal interesowali się technologią i pracowali nad nowymi sposobami wykorzystania jej do celów wojskowych. Ośrodek w Peneemunde był największym tego typu ośrodkiem na świecie.

Peneemunde - atrakcje turystyczne na poligonach rakietowych

Peneemunde było podczas wojny poligonem dla badań nad rakietami i bronią. Po wojnie służył także jako muzeum upamiętniające jego historię.

Niemieckie Centrum Badawcze w Peneemunde zostało zbudowane w 1937 roku przez reżim nazistowski. Głównym celem centrum było opracowanie uzbrojenia, które mogłoby pomóc Niemcom wygrać II wojnę światową.

Obecnie można zwiedzić muzeum i dowiedzieć się więcej o historii, która wydarzyła sie w tym miejscu, a także poznać plany broni z czasów II wojny światowej.


poligony rakietowe w Peneemunde

Peneemunde - zabytki poligonów rakietowych

W czasie II wojny światowej niemiecki ośrodek badawczy w Peneemunde wyprodukował wiele innowacyjnych broni i rakiet. Prace nad technologią rakietową doprowadziły do opracowania pocisków V2, które zostały użyte do rozpoczęcia niszczycielskich kampanii bombowych nazistowskich Niemiec.

Poligony rakietowe w Peneemunde - budowa

Ośrodek został wybudowany w 1937 roku. Mieścił się na na wyspie Uznam, dzięki czemu był tajny i dobrze strzeżony.


Autor @Admin · 15-04-22