Co ciekawego można zwiedzić w Legnicy?


Katedra św. Piotra i Pawła w Legnicy

Katedra znajduje się w Legnicy przy placu Katedralnym. Obecny budynek został wzniesiony w XIV wieku. Pierwsze wzmianki pochodzą już z 1208 roku, jednak po najazdach katedra spłonęła. Obecnie katedra jest jednym z punktów centralnych, które wyróżniają miasto.

Ratusz w Legnicy

Ratusz w Legnicy to piękny budynek, który służy jako ważny punkt orientacyjny dla miasta. Jego architektura i projekt odzwierciedlają historię miejsca, w którym stoi, a przez lata był wykorzystywany przez różne rządy. Dziś ratusz jest siedzibą różnych wydziałów i organizacji rządowych, w tym sądów miejskich, komisji wyborczych, służb bezpieczeństwa publicznego, bibliotek, archiwów, muzeów i innych instytucji kulturalnych.

legnica zabytki

Zamek Piastowski w Legnicy

Zamek Piastowski w Legnicy to jeden z najstarszych zamków w Polsce. Jest również uważany za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Polsce i oferuje zwiedzającym szeroki wachlarz własnych programów kulturalnych, jak również dostęp do wielu innych historycznych miejsc przez cały rok.

Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy

Kościół św. Jana Chrzciciele w Legnicy to budowla z XVIII wieku, która została wybudowana w barokowym stylu. Obiekt posiada długą historię i jest jednym z ładniejszych obiektów na tym terytorium. Kościół jest położony na planie prostokąta.