Pałac w Kliczkowie architektura


Zamek w Kliczkowie to zamek znajdujący się we wsi Kliczków na Dolnym Śląsku.

Zamek powstał w XIII wieku i należał do biskupów wrocławskich. Odbudowano go w XVI wieku i stał się ośrodkiem protestantyzmu.

W 1868 r., kiedy Prusy zajęły Śląsk, stał się własnością państwową i został przekształcony w muzeum.

Zamek jest otwarty dla turystów od kwietnia do listopada, znajduje się tam również ekspozycja poświęcona historii zamku.

Pałac w Kliczkowie park

Zamek w Kliczkowie posiada swój park, który jest otwarty dla zwiedzających. Piękna zieleń przyciąga w te okolice wielu turystów, którzy mogą wypocząć w ich cieniu przed wyruszeniem w dalszą drogę.

Pałac w Kliczkowie ogrodzenie

Ogrodzenie przy Zamku Kliczków to piękny widok. Wykonane jest z kutego żelaza i prowadzi do niego szeroka ścieżka. Zamek posiada również imponującą bramę, która prowadzi na dziedziniec.


palac w kliczkowie

Pałac w Kliczkowie ogrody

Ogrody wokół zamku są dość popularne wśród turystów, ponieważ zawierają wiele różnych rodzajów roślin i kwiatów, a także wspaniałą kolekcję rzeźb. Istnieje również możliwość odwiedzenia jednego lub kilku muzeów znajdujących się wewnątrz lub na zewnątrz Zamku Kliczków.

Pałac w Kliczkowie wnętrza

Wnętrze zamku w Kliczkowie jest starannym odzwierciedleniem historii i tego, co się w nim działo. Obecnie mieści się tam hotel, który wyglądem nawiązuje do starodawnego stylu, w którym udekorowany był zamek. Jest to atrakcja, której nie możesz ominąć będąc w pobliżu.


Autor @Admin · 20-02-22