Rozlewisko Starej Odry - Dziewin: ciekawostki


Dziewin to niewielka miejscowość nad Odrą, która znajduje się w województwie dolnośląskim.

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin: turystyka

Dziewin to doskonałe miejsce do zwiedzania rozlewiska Starej Odry. Wędrówka prowadzi przez piękne lasy i łąki, można też spłynąć rzeką kajakiem. Kanał w Dziewinie oferuje wiele możliwości pieszych wędrówek, obserwacji ptaków, wędkowania i kąpieli

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin: walory przyrodnicze

Rozlewisko Starej Odry jest obszarem przyrodniczym położonym we wschodniej części Polski. Jego długość wynosi około 220 kilometrów, a szerokość sięga około 20 kilometrów. W dolnym biegu rzeka płynie na wysokości od 1000 do 3000 metrów, natomiast w wyższych partiach towarzyszą jej wysokie góry, które wznoszą się nawet do 2500 metrów nad poziomem morza. Obszar pokryty wodą podczas powodzi jest również dość duży: obejmuje ponad połowę wszystkich gruntów w dzielnicy Dziewin, gdzie znajduje się teren zalewowy.


rozlewisko Starej Odry - Dziewin

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin: fauna i flora

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin jest obszarem złożonym z różnorodną fauną i florą. W środowisku nadrzecznym żyje wiele gatunków zwierząt, m.in. ryby, żaby, żółwie, salamandry, węże, pająki. Trawiaste brzegi rzeki stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków i ssaków. Niektóre rośliny rosnące wzdłuż brzegu to osty (Tilia), szarłat (Amaranthus annuus), turzyce (Carex).

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin: tajemnica dla wędkarzy

Rozlewisko Starej Odry - Dziewin to miejsce tajemnicze dla wędkarzy. Unikalny krajobraz i spokój sprawiają, że jest to idealne miejsce do spędzenia popołudnia na wędkowaniu, ale jest tu również wiele innych atrakcji, jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy.


Autor @Admin · 10-02-22