Lotnisko Krzywa zagospodarowanie terenu


Lotnisko Wojskowe Krzywa to dawne lotnisko wojskowe w Polsce. Został zbudowany w latach 30. XX wieku i był użytkowany przez Polskie Siły Powietrzne do 1993 roku. Po tym czasie zostało opuszczone. Obecnie mieści się na tym terenie lądowisko dla samolotów cywilnych.

Lotnisko Krzywa infrastruktura

Lotnisko wojskowe Krzywa znajduje się na terenie powiatu słubickiego w województwie lubuskim. Lotnisko posiada dwa pasy startowe - jeden o nawierzchni asfaltowej i jeden o nawierzchni trawiastej. Pas startowy o nawierzchni asfaltowej ma długość 2 km, pas o nawierzchni trawiastej ma długość 1 km.


lotnisko Krzywa

Lotnisko Krzywa samoloty

Na lotnisku Krzywa lądowały głównie mniejsze samoloty wojskowe.

Budowa lotniska wojskowego odbywa się na potrzeby obrony narodowej. Mogą być również wykorzystywane jako poligon dla pilotów lub jako miejsce dla bazy sił powietrznych.

Istnieje wiele powodów porzucenia lotniska wojskowego, w tym czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie hałasem, które mogą mieć wpływ na okoliczne społeczności.

Lotniska wojskowe są często budowane w pobliżu istniejącego lotniska cywilnego lub innych obiektów lotnictwa cywilnego. Ma to na celu zmniejszenie kosztów budowy i posiadanie obiektu zapasowego na wypadek, gdyby lotnisko cywilne było z jakiegoś powodu niedostępne.


Autor @Admin · 24-11-21